Aston Martin Rentals NYC, CT, NJ, Miami

Upon startup the Vanquish relinquishes a sound that is sure to turn every head from Ocean Drive to Sunny Isles Beach. Nothing says Vanquish like summer in the Northeast, Aston Martin is "NYC" approved. The aggresive sounding V12 is virtually unmatched under full throttle above 5000 RPM's. Please note our Aston is not available to everyone, this treasure holds a special place within Veluxity and is only available to our perceived top-tier clients. So whether for an event or your next stay, the choice is easy, seeing as there is only one Vanquish for rent in South Florida and NYC, we look forward to hearing from you. Perhaps our most anticipated vehicle ever, Veluxity is proud to offer it's clients the all new Aston Martin Vanquish S as part of it's exotic car rental fleet. The beautiful cherry-red interior and carbon fiber accents is truly "James Bond" approved. Do not let looks fool you, this Aston Martin Rental will catapult you to 60 in just over three and half seconds. The Vanquish also provides unbelievable comfort for a supercar, allowing for conversation in normal tones at a conventional 120 mph cruising speed.

Aston Martin Vanquish

Price Range: $1,099-$1,499 per 24 hrs

Free Miles: 75-125

Damage Deposit: $1,000

Full Coverage Insurance Req'd

Age: 24+

Browse Veluxity's fleet and find your dream car.

leave a 10% deposit

Once you've found the vehicle you like, leave a 10% deposit to reserve that vehicle.

send us your itinerary

Upon reservation of your vehicle, an Account Manager will contact you to finalize your itinerary.

done.

You're booking is complete in under five minutes.

Most Commonly Asked Questions

Yapılan Dezenfeksiyon Uygulaması Virüslere Karşı Etkilimi ?


Dezenfeksiyon uygulamamız bilinen tüm virüs ve bakterilere karşı etkin bir uygulamadır. Bakteriyel, virüs, mantar(fungus), spor, alg, legionella vb. bilinen zararlı patojenlerde yüksek düzey dezenfektan yapabilen ürün olarak onay almıştır.
Bebekli evler yada Evcil Hayvan beslenen evler için uygunmudur ?


Evet rahatlıkla uygulanmaktadır. Kullanmakta olduğumuz ürünler Sağlık Bakanlı ruhsatlı ve Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı Onayına Sahiptir. ISO 9001:2008, ISO13485, OHSAS18001, CE, Helal ve GMP Hizmet Yeterlilik Belgelerine Sahiptir. Avrupa ve Amerika Lisanslarına Sahiptir. Alkol, Fenol, Aldehit, Benzen, Fosfat, Toluen, İyot, Amonyum gibi zararlı hiçbir kimyasal ve ağır metaller içermez. Doğaya, İnsanlara, Hayvanlara, Böceklere ve Bitkilere hangi bir zarar vermez.
Uygulama Ne Kadra Sürüyor ?


Bu işlem alanın boyutu ve durumuna göre değişmekle beraber 150-200 M2’ye kadar olan alanlarda en fazla 30 dakika sürüyor.
Koltuk, hali, perde vb diğer eşyalara zarar verir mi ?


ULV cihazıyla, soğuk sisleme yöntemi ile nano boyutta işlem yapıldığı için herhangi bir leke, iz yada kalıntı olmamaktadır.
Nano Gümüş İyon teknolojisi nedir ?


5-150 nanometre boyutlarında olan ürünler, nano teknolojik ürünler diye konumlandırılır. Nano Gümüş iyonlar 5-150 nanometre ebatında olan metalik gümüş taneciklerdir. Gümüş iyonlarının bu duruma gelebilmesi için çok özel bir nano teknolojik işlemler ile elde edilir.
Nerelere Uygulama Yapılmaktadır ?


Ev Dezenfeksiyonu, Ofis Dezenfeksiyonu, Bina Dezenfeksiyonu, Fabrika Dezenfeksiyonu, Üretim Tesisi Dezenfeksiyonu, Okul Dezenfeksiyonu, Ana Okulu Dezenfeksiyonu, Kreş Dezenfeksiyonu, Klinik Dezenfeksiyonu, Muayenehane Dezenfeksiyonu, Otel Dezenfeksiyonu, Restaurant Dezenfeksiyonu, Kafe Dezenfeksiyonu, Güzellik Merkezi Dezenfeksiyonu, Kuaför Salonu Dezenfeksiyonu, Eczane Dezenfeksiyonu, Kuaför Dezenfeksiyonu Market Dezenfeksiyonu, Dizi Seti Dezenfeksiyonu, Film Seti Dezenfeksiyonu, Araç Dezenfeksiyonu, Servis Aracı Dezenfeksiyonu, Otobüs Dezenfeksiyonu, Yat Dezenfeksiyonu, Tekne Dezenfeksiyonu vb tüm kalapalı alanlarda Dezenfeksiyon Uygulaması yapılmaktadır.

for more in depth answers to questions you can view the FAQ on our homepage here.

FIND US

Veluxity Exotic Car Rental

283 N Bedford Road

Mount Kisco NY, 10549

Hours: 9AM-8PM Mon-Sun

Veluxity Exotic Car Rental Chicago

1454 W. Willow St.

Chicago IL 60642

Hours: 9AM-9PM Mon-Sun

Veluxity Luxury Services Miami

164 NW 20th St #105

Miami FL 33127

Hours: 9AM-9PM Mon-Sun

Veluxity Exotic Car Rental NYC

2 Park Ave 20th Floor

New York NY, 10016

Hours: 9AM-8PM Mon-Sun

Veluxity Exotic Car Rental CT

177 West Putnam Avenue

Greenwich, CT  06831

Hours: 9AM-8PM Mon-Sun

Veluxity Exotic Car Rental NJ

146B Ferry St

Newark, NJ 07105

Hours: 9AM-8PM Mon-Sun

Outstanding Service, Guaranteed.

Company

Home

About Us

Testimonials

Privacy Policy

Blog

Social

Youtube

Instagram

Facebook

Twitter

Pinterest

Tumblr

© 2017 Veluxity Luxury Services LLC